I Niedziela Wielkiego Postu
1. Dzisiaj o godzinie 18.00 odprawimy pierwsze tegoroczne nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej: 16.30 – dla dzieci, 17.30 – dla wszystkich wiernych, 19.15 – dla młodzieży.
2. W dniu dzisiejszym, zgodnie z zarządzeniem Episkopatu Polski, w kościołach odbywa się zbiórka do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie.
3. W Wielkim Poście jesteśmy zaproszeni do nawiedzania Warszawskich Kościołów Stacyjnych. W najbliższy wtorek (28 lutego) Kościołem Stacyjnym stanie się nasza parafialna Świątynia i pozostanie otwarta dla wiernych przez cały dzień. Program nabożeństw sprawowanych w tym dniu obejmuje:
- Msze święte w godzinach 7.00, 7.30, 8.00 i 18.30
- Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy w godz. 8.30 – 10.30
- Modlitwę różańcową z czuwaniem w ciszy prowadzoną przez Koła Różańcowe w godzinach: 10.30 (tajemnice radosne), 12.00 (modlitwa Anioł Pański oraz tajemnice światła), 14.00 (tajemnice bolesne), 17.00 (tajemnice chwalebne)
- Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową o godz. 15.00
- Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 18.00
- Apel Jasnogórski o godz. 21.00
4. W środę, po Mszy św. o godz. 18.30, odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym.
5. W Pierwszy Czwartek Miesiąca, wieczorna Msza św. będzie sprawowana w intencji, o powołania kapłańskie i zakonne.
6. W najbliższy piątek przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Porządek popołudniowych nabożeństw będzie następujący:
- od godz. 16.00 – spowiedź
- o godz. 16.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci
- o godzinie 17.00 – Msza św. z udziałem dzieci
- o godz. 17.30 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich wiernych
- o godz. 18.30 – Msza św. połączona z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa
- o godz. 19.15 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej prowadzonej przez młodzież
7. W sobotę, w liturgii Kościoła, obchodzimy Święto Św. Kazimierza Królewicza. W tym dniu przypada 41 rocznica święceń biskupich i dzień imienin biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. W naszych prywatnych modlitwach pamiętajmy o pierwszym ordynariuszu naszej Diecezji. W Pierwszą Sobotę Miesiąca, po wieczornej Mszy świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. W trakcie adoracji odprawimy Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. Za tydzień przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Sumie odprawimy Nabożeństwo Eucharystyczne i odbędzie się spotkanie z członkami Kół Żywego Różańca.
9. Intencja Różańcowa na miesiąc marzec: O dobre przeżycie Wielkiego Postu dla Parafian oraz o pokój dla Świata.
10. Wielki Post, to czas, w którym podejmujemy postanowienia i wyrzeczenia. Zachęcamy do wpisywania swoich trzeźwościowych zobowiązań do Parafialnej Księgi Abstynencji, która jest wyłożona pod obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
11. W minionym tygodniu, w naszej świątyni został zainstalowany ofiaromat, dzięki któremu możemy wpłacać pieniądze na potrzeby utrzymania naszej Parafii. Przy użyciu karty płatniczej lub smartfona możemy zasilić konto parafialne naszymi ofiarami. W dobie powszechnej cyfryzacji jest to udogodnienie dla tych, którzy nie mają zwyczaju korzystania z gotówki. Za wszelkie ofiary przekazane na rzecz naszej Parafii składamy serdeczne „Bóg zapłać”!
12. Na stoliku pod chórem znajdziemy skarbonki na wielkopostną jałmużnę Caritas.
13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
14. Na kanale YT parafii pojawił film z koncertu „Serce za Serce”.
27 listopada 2022 roku w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca.
Warto zapoznać się z materiałami duszpasterskimi przygotowanymi dla rodzin na ten rok: